Додавання виду 38 + 52. Задачі на зустрічний рух
Мета: опрацювати з учнями випадок додавання двоцифрових чисел, коли сума одиниць доданків дорівнює десяти; ознайомити з поняттям «зустрічний рух». Обладнання: предметні малюнки, таблиця для усних обчислень, картки для індивідуальної роботи. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань учнів 1.
Перевірка домашнього завдання. 1) Зачитати відповідь прикладу на дві дії (№ 511). 2) Один учень записує на дошці скорочений запис до задачі № 510. 3) Другий учень зачитує розв'язання задачі. 2. Робота з індивідуальними картками. Картка 1 Обчислити. 34 + 6 35 + 8 45-23 67 + 3 28 + 2 46 + 7 19 + 34 51-30 Картка 2 Обчислити. 77 + 3 29+1 40 + 45 78-35 55 + 5 36 + 8 11 + 60 89-46 І Картка З Обчислити. 56 + 4 79 + 7 45+ (34+ 6) 70-(57 + 3) 78 + 2 23 + 7 23+ (12+ 8) 28 + 56-11 3. Усні обчислення. 1) Виконання завдання № 512 (фронтально). 2) Збери розсипане намисто, для цього встав у порожні кружечки доданки, щоб рівності були правильними. III. Робота над новим матеріалом 1. Пояснення. Виконання завдання № 514. Діти працюють у парах. Аналізують приклад на додавання. За бажанням один учень виходить до дошки і пояснює іншим учням алгоритм обчислення прикладу на додавання. Приклад: 45 + 35. 2. Первинне закріплення нового матеріалу. 1) Виконання завдання № 515 (фронтально, коментовано). 2) Розв'язування прикладів з коментуванням біля дошки. 34 + 46 87 + 13 38 + 22 12 + 48 3. Самостійна робота. Розв'язування прикладів № 513. 4. Перевірка роботи (взаємоперевірка). 5. Фізкультхвилинка. IV. Розвиток математичних умінь 1. Робота над задачами. 1) Розв'язування задачі № 516. Учні виконують задачу самостійно. 2) Перевірка роботи (за записом на дошці). 3) Виконання завдання № 517. На дошці — скорочений запис задачі. Діти розв'язують задачу самостійно. 4) Перевірка роботи (взаємоперевірка). 5) Розв'язування задачі на зустрічний рух. Двоє мурах стоять на відстані 80 кроків одне від одного. Яка відстань буде між ними, якщо кожна зробить назустріч іншій 25 кроків? Учитель на дошці вивішує рисунок-схему. — Чи можна одразу дати відповідь на запитання задачі? Чому? — Про що дізнаємося спочатку? Якою дією? — Чому? — Про що дізнаємося потім? Якою дією? Чому? — Яку дамо відповідь на запитання задачі? 2. Самостійна робота. Виконання завдання № 518. 3. Перевірка роботи (взаємоперевірка в парах). V. Підсумок уроку — З яким типом задач ознайомилися на уроці?
— Як ви розумієте поняття зустрічний рух? VI.
Домашнє завдання С. 90 №519, №520.