RusLit – русский язык и литература в школе
Лучшие методики преподавания русского языка для учителей в школе и готовые литературные работы школьникам
RusLit – русский язык и литература  в школе
Navigation
  • Русский язык
    • Пунктуация
  • Литература
    • Литературный процесс
    • Литература и текст
    • Теория литературы
  • Контакты
Вы здесь: Главная › Программы, пособия › Урок розвитку мовлення. Протистояння митця Балтазара та філістера цахеса

Урок розвитку мовлення. Протистояння митця Балтазара та філістера цахеса

Мета: розвивати усне та писемне зв’язне мовлення, творчі здібності; виховувати прагнення володіти художнім словом; розвивати критичне мислення і толерантне ставлення до думок інших. Обладнання: шкала для проведення «Кутків». Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення; комбінований. ХІД УРОКУ I. Актуалізація Опорних Знань Перевірка домашнього завдання Ознайомлення із тезисними планами до твору «Над якими проблемами життя спонукала мене задуматись повість-казка “Крихітка цахес”», підготовленими вдома.

II. Мотивація Навчальної Діяльності Учитель. Усі ви, звісно, звернули увагу на те, наскільки несправедливим було «панування» такої істоти, як цахес. З одного боку, зрозумілим є бажання феї рожі Гожої допомогти нещасному. але вона не заглянула в його душу і не подумала про наслідки. Постає запитання: чому ж ті, хто розгледів його сутність, нічого не робили для того, щоб ця сутність стала якнайшвидше видимою для інших?

III. Робота Над Темою Уроку 1. «Кутки» Запитання для опрацювання • Чи міг Балтазар раніше розвінчати цахеса?

Методичний коментар «Кутки». цей вид роботи спрямований на формування вмінь прислухатися до того, що говорять інші, формувати власну точку зору та відстоювати її в словесній полеміці. Спочатку вчитель формулює запитання до класу. Учні в зошитах креслять і заповнюють таблицю.

Вони повинні підібрати по три виважені аргументи для позитивної та негативної відповідей.

Так Ні
1. 2. 3. 1. 2. 3.

Робота продовжується біля дошки, на якій заздалегідь учитель накреслив шкалу. Так Ні Н---- 1--- 1-- 1-- 1-- 1-- 1-- 1-- 1--- 1-- 1-- 1-- 1-- 1-- 1-- 1-- 1--- 1-- \ 9876543210123456789 Кожен учень робить позначку, яка відповідає його особистій позиції, оцінюваної певною кількістю балів. На основі заповненої шкали учні об’єднуються в три групи: 1 — «Так», кількість балів 4–9; 2 — «Ні», кількість балів 4–9; 3 — кількість балів від «Так» 3 до «Ні» 3. Створені групи обговорюють підібрані кожним її членом аргументи та виробляють спільну позицію для ведення дискусії. Група обирає речника, який висловлює думки членів групи. Свої позиції групи представляють по черзі.

Групи також дають відповіді на запитання членів інших груп і висувають свої контраргументи. Кожен учень має право зі своєї групи перейти до іншої, пояснивши, який саме аргумент переконав його змінити думку. IV. Рефлексія Написання есе («вільне письмо») «Потворство приховане та видиме» V. Домашнє Завдання Прочитати твір е. Гофмана «Золотий горнець».

Материалы по теме:

  • «ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА» — ЗАДУШЕВНА ЛІРИЧНА ОПОВІДЬ ПРО ДИТИНСТВО ПИСЬМЕННИКА«ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА» — ЗАДУШЕВНА ЛІРИЧНА ОПОВІДЬ ПРО ДИТИНСТВО ПИСЬМЕННИКА
  • Внеклассное мероприятие по литературе «Литературная шкатулка»Внеклассное мероприятие по литературе «Литературная шкатулка»
  • Задачи по теме: Динамика свободных колебанийЗадачи по теме: Динамика свободных колебаний
  • Тема. Біблійні притчі. Десять заповідейТема. Біблійні притчі. Десять заповідей
  • Б. ХАРЧУК «ПЛАНЕТНИК». ВЗАЄМОЗАЛЕЖНІСТЬ НАСТРОЮ ГОЛОВНОГО ГЕРОЯ І ПРИРОДИБ. ХАРЧУК «ПЛАНЕТНИК». ВЗАЄМОЗАЛЕЖНІСТЬ НАСТРОЮ ГОЛОВНОГО ГЕРОЯ І ПРИРОДИ
  • Контрольний Урок За романом Підмогильного «місто»Контрольний Урок За романом Підмогильного «місто»

Рубрики

  • Литература
  • Литература для учащихся
  • Литература и текст
  • Литературный процесс
  • Методика
  • Морфемика
  • Морфология
  • Орфография
  • Программы, пособия
  • Пунктуация
  • Рефераты
  • Русский язык
  • Русский язык для учащихся
  • Словообразование
  • Сочинения
  • Теория литературы
  • Тестирование
  • Учебные программы
  • Фонетика
  • Фонология

Новые сочинения

  • Смешное и трагическое в комедии Д. И. Фонвизина Недоросль
  • Б. Л. Пастернак Доктор Живаго
  • Мертвые души в поэме Гоголя
  • Порок под личиной добродетели
  • СЮЖЕТНО-КОМПОЗИЦИОННОЕ СВОЕОБРАЗИЕ РОМАНА БУЛГАКОВА МАСТЕР И МАРГАРИТА

© 2021 RusLit – русский язык и литература в школе