В. Нестайко «Тореадори з Васюківки».Смішне, комічне, романтичне у творі

Мета: продовжити аналізувати твір В. Нестайка «Тореадори з Васюківки», виявити особливості смішного, комічного, романтичного в пригодницькому творі; характеризувати вчинки героїв, пов’язуючи з життєвими ситуаціями учнів; розвивати вміння виразно читати, грамотно висловлювати власні думки, почуття, спостереження; виділяти з інформації головне, суттєве; формувати кругозір, світогляд школярів; виховувати у школярів активну життєву позицію, позитивні риси характеру; прищеплювати інтерес до пригодницького літературного жанру; пунктуальність. Тип уроку: комбінований. Обладнання: портрет В. Нестайка, бібліотечка його творів, дидактичний матеріал (тестові завдання, картки). Хід уроку I.

Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань Бесіда за питаннями: • Які художні твори ви любите читати? Чому? • Яке повчальне значення для вас мають твори художньої літератури?

Відповідаючи, посилайтеся на приклади з відомих вам творів. • Що вам подобається у Вані з Павлом, героях твору «Тореадори з Васюківки»? • Чим пояснити те, що з хлопцями повсякчас трапляються якісь пригоди?

• Як ви ставитесь до пригод? Які цікаві пригоди траплялися з вами?

III. Перевірка домашнього завдання 1) Прослуховування усних учнівських творів на тему «З ким я дружу в класі і чому?

» 2) Підсумок творчої роботи школярів. IV. Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності V.

Основний зміст уроку Коли людина сміється, вона зла не робить. К. Паустовський Я не вірю в одну рятувальну силу таланту без наполегливої праці. Ф. І. Шаляпін 1.

Опрацювання розділу твору В. Нестайка «Тореадори з Васюківки» — «“е», — сказали ми з Явою».

1.1. Виразне читання та переказування окремих епізодів розділу. 1.2. Тема: зображення цілеспрямованого прагнення Яви і Павла організувати сільський театр, на сцені якого вони так і не змогли продемонструвати свій талант через власну лінь та самовпевненість.

1.3. Ідея: уславлення прагнення хлопців, які виявили бажання створити справжній театр у районі і здобути велику славу; засудження легковажності, ліні, безвідповідального ставлення до визначеної справи (вивчення хлопцями акторських ролей до вистави).

1.4. Основна думка: кожна розпочата справа повинна мати організаційний початок і вичерпне логічне закінчення. 1.5. Композиція. Експозиція: рішення Яви та Павла організувати сільський театр у Васюківці. Зав’язка: розподіл театральних ролей між учнями; Павло — Топчинський; Ява — Бобчинський. Кульмінація: «провал» інсценізації п’єси через незнання акторських слів Павлом і Явою. Розв’язка: страждання та сором хлопців, які втекли зі сцени театру. 1.6. Обговорення змісту розділу «“е», — сказали ми з Явою» за питаннями: • З чим було пов’язано хвилювання Павла під час перебування за театральною завісою? • Яких видатних митців, майстрів театру згадує хлопець? • Кого і чому у творі названо Станіславським, а кого — Немировичем-Данченком? • Для чого хлопці вирішили створити театр у Васюківці? Як цю ідею Павла і Яви сприйняли школярі, мешканці села? • Як здійснювався підбір акторів серед школярів? • З чим було пов’язано те, що для інсценізації вирішили вибрати п’єсу М. Гоголя «Ревізор»? • Як розподілялися ролі? Чому Ява і Павло не отримали головної ролі? • Чим пояснити важливість ролей хлопців у п’єсі? • У чому були труднощі у хлопців під час репетиції? • Як же школярі готувалися до театральної вистави? • Яку чутку розпустила баба Гарбузиха щодо авторства п’єси «Ревізор»? • Чому Павло перед виступом намагався згадати будь-яку бабусину молитву? • Як хлопці почували себе, виступаючи на сцені? • Що ж то було за «е», яке неодноразово повторював Павло на сцені? • Яким чином Павло, а потім Ява втекли зі сцени? • Про що думали хлопці, покинувши сцену? • Що відчували хлопці, від чого вони страждали, думаючи про закінчення п’єси? • Чим пояснити самокритику хлопців наприкінці розділу? • Яким, на вашу думку, повинен бути актор? Від чого залежить повага, пошана аудиторії до нього? VI. Закріплення вивченого матеріалу на тему «В. Нестайко “Тореадори з Васюківки»», розділ «“Е», — сказали ми з Явою» 1. Розв’язання тестових завдань 1. Серце Павлуші «мліє і зупиняється...»: А) перед початком виступу на сцені; Б) від сорому за свій негативний учинок на зупинці автобуса; В) оскільки посварився з другом Явою. 2. Якого артиста автор не згадує у творі? а) Щепкіна; б) Штепселя; в) Шаляпіна. 3. Галина Сидорівна — це вчителька: А) математики; б) літератури; в) музики та співів. 4. Одкривав і закривав завісу: А) Беті Башка; б) Стьопа Карафолька; в) дід Варава. 5. Павлуша був у сільському ВХАТі: А) Станіславським; б) Немировичем-Данченком; в) Щепкіним. 6. Хлопці організували у Васюківці театр, щоб: А) їздити по гастролях у різні країни; б) прославитися у рідному селі; в) довести свою порядність, прагнення зробити щось позитивне, добре. 7. Галина Сидорівна похвалила хлопців за їх бажання організувати театр і сказала, що вони: а) працьовиті; б) енергійні; в) емоційні. 8. Колю Кагарлицького Ява не хотів записувати до театралів, бо він: а) погано навчався; б) був тихим і спокійним; в) був надто рухливим і веселим. 9. На першому засіданні гуртка було обрано п’єсу, яка буде демонструватися на сцені сільського театру, а саме: А) В. Шекспіра «Отелло»; б) І. Котляревського «Наталка Полтавка»; в) М. Гоголя «Ревізор». 10. Найголовнішу роль у п’єсі виконував: а) М. Кагарлицький; б) С. Карафолька; В) І. Рень. 11. На репетиція Павло і Ява не впізнавали себе, бо кудись зникав їх артистизм і тому вони порівнювали себе: а) з мокрицями; б) жуками; в) пилом на дорозі. 12. Найскладнішим з уроків літератури хлопцям було: а) написати твір; б) вивчити вірш; в) проаналізувати поезію. 13. Якщо артисти ходитимуть по сцені з папірцями, то це буде не спектакль, а: а) диспут; б) семінар; в) конференція. 14. Карафолька «зубрячив» свою роль щодня: а) по п’ять годин; б) дві години; в) чотири години. 15. Ганька Гребенючка під час вивчення своєї театральної ролі навіть: а) не ходила гуляти з подругами; б) двічі пропустила кіно; в) не допомагала батькам по господарству. 16. На думку Яви, зубрьожка — для: а) дуже розумних; б) дурнів; в) ледачих. 17. Не знаючи ролі, хлопці вирішили грати на сцені так, як Качалов, тобто: а) під фонограму; б) суфлера; в) мову жестів та міміки. 18. Чемпіоном школи по підказках був: а) Кузьма Барило; б) Микола Кагарлицький; В) Павлуша Завгородній. 19. Завіса зі скреготом розсувається, наче: а) смичок по струнах; б) цепний собака на залізних кільцях; в) ножем по залізу. 20. Чого вчила баба Павлушу, але це він не запам’ятав? а) Тримати голос під час співів; Б) молитви; в) грати на флейті. 21. Що призвело до хвилювання хлопців? А) Забули слова для ролі на сцені; Б) побачили в залі діда Салимона; В) згадали, що не запросили своїх батьків на виставу. 22.

Если вам понравилось готовое домашнее задание по литературе по теме: В. Нестайко «Тореадори з Васюківки».Смішне, комічне, романтичне у творі мы скажем спасибо, если вы разместите ссылку в вашей социальной сети.

Тематические работы

  • Пронин В. А. Мистецтво й література. Теми рефератів
  • Пронин В. А. Мистецтво й література Теми рефератів Джерело: Література Західної Європи 17 століття - 2.Давньогрецька трагедія на сучасній сцені. 3.А. С. Пушкін і античність. 4.«Божественна комедія» Данте як синтез середньовічної культури. 5.Від фабльо й шванків - до новели (генезис жанру). 6.Життєпис трубадурів як зразок біографічного жанру. 7.Еволюція балади. 8.Автопортрет у ренесансному живописі. 9.Пейзаж у ренесансному живописі. 10.Сонет у ренесансній
  • Вл. А. Луків. Французька література (XVII століття – рубіж XVIII століття) Міщанин у дворянстві (комедія Ж. Б. Мольера)
  • Вл. А. Луків. Французька література (XVII століття - рубіж XVIII століття) Міщанин у дворянстві (комедія Ж. Б. Мольера) Міщанин у дворянстві (комедія Ж. Б. Мольера) «Міщанин у дворянстві» («Le bourgeois- geисточник: Література Західної Європи 17 століття - Роль Журдена виконував Мольер. Роль г-г- жи Журден грав чоловік - актор Юбер, роль Люсиль -
  • «Митькозавр з Юрківки, або химера лісового озера». Характеристика образів Сергія і Митька
  • Мета: розкрити значимість образів Сергія і Митька у творі, їх роль у розкритті ідейного змісту повісті; з’ясувати кульмінаційний момент твору; розвивати творчу уяву школярів, логічне мислення, пам’ять, увагу, спостережливість; вміння грамотно і послідовно висловлювати власні думки, судження; формувати кругозір; виховувати почуття любові до краси рідного краю, книги — мудрості життя,
  • Сільські хлопчиськи в оповіданні тургенєва «Бежин луг»
  • Твір по літературі: Сільські хлопчиськи в оповіданні тургенєва «Бежин луг» Ніч. На лузі біля багаття п'ять хлопчиків. У казанку вариться картопля. Поблизу пасуться коні. Раптом собаки загавкали й кинулися в темряву. Широкоплечий незграбний парубійко мовчачи підхопився, стрибнув на коня й поскакав слідом за собаками Це був Павло, один з героїв
  • Пейзаж у розповіді И. С. Тургенєва «Бежин луг» Записки мисливця: Бежин луг Тургенєв И. З
  • Пейзаж у розповіді И. С. Тургенєва «Бежин луг» И. С. Тургенєв - проникливий і прозорливий художник, чуйний до всього, що вміє помічати й описувати самі незначні, дрібні деталі. Тургенєв у досконалості володів майстерністю опису. Всі його картини живі, ясно надані, наповнені звуками. Тургеневский пейзаж психологічний, пов'язаний з переживаннями й виглядом
Размещено в разделе: Пунктуация

Литература в школе

РОССИЯ И РУССКИЙ...

РОССИЯ И РУССКИЙ НАРОД В ПОЭМЕ Н. В.ГОГОЛЯ "МЕРТВЫЕ ДУШИРусь, куда ж несешься ты? ...

Критическое изображение армейского...

ДействиеЖизни,Офицеры стараются придумать для себя какое-то побочное занятие. Для большинства это, конечно, пьянство и ...

Не стоит земля...

Александр Исаевич Солженицын. Еще каких-то двадцать лет назад его имя запрещено было произносить, а ...

«Вечера на хуторе...

—Мне А. Твардовский Творчество Николая Васильевича Гоголя — одно из самых вершинных явлений русской ...

СТРАШНОЕ И СМЕШНОЕ...

СТРАШНОЕ И СМЕШНОЕ В РОМАНЕ "МАСТЕР И МАРГАРИТАИ совсем не в мире мы, а ...


Самое читаемое

Учителям, школьникам и...

Verlibr.com содержит тесты по русскому языку и разделы по истории русской письменности. Поэтические загадки, ...

Уроки жизни в...

Уроки жизни в сказке К. Г. Паустовского «Теплый хлеб» Цель: заинтересовать биографией ...

Тема життя й...

Тема життя й смерті в романі Л. Н. Толстого «Війна й мир» Однієї із самих ...

Любов і дружба...

мета: продовжити читання казки, розкрити поняття «любов» і «дружба», порівняти, як їх розуміють герої ...

Головні життєві цінності...

Мета: з’ясувати, які життєві цінності вважає головними автор казки; провести літературні паралелі; засвоїти терміни ...

Літературознавство й лінгвістика

Гарна книга - та, у якій автор говорить те, що повинне, не говорить того, ...

Текст як поняття...

Немає слова, що було б так замашисто, жваво, так виривалося б з-під самого серця, ...

Автор и идейно-смысловая...

Глаза читателя более строгие судьи, чем уши слушателя. Вольтер Автор и идейно-смысловая сторона искусства ...